Međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći

Dana 21.4.2012. u organizaciji GD Crvenog križa Metković i Srednje škole Metković održano je Međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa na kojem su sudjelovale ekipe iz Dubrovačko –neretvanske i Splitsko-dalmatinske županije.

Nakon što su na Međuopćinskom natjecanju održanom dana 24.3.2012. osvojili prvo mjesto učenici naše škole predstavljali su ekipu podmlatka na Međužupanijskom natjecanju. U ekipi podmlatka naše škole natjecali su se učenici: Ana Doko, Marieta Tomas, Ana Obradović, Katja Jelavić, Ana Tomić i Tomislav Ćendo. Ekipu su pripremale nastavnica biologije Vesna Pavlović i gđa. Nela Orlović ravnateljica GD Crvenog križa Metković. Natjecanje se odvijalo prema standardu natjecanja Crvenog križa: u 6 radilišta provjeravalo se znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i pravima djeteta te prve pomoći, iz koje se na 2 radilišta provjeravala vještina u realističnim situacijama ozljeda. Natjecanje je okupilo 24 ekipe od čega 14 ekipa podmlatka i 10 ekipa mladeži. Ekipa podmlatka iz OŠ Stjepana Radića Metković zauzela je deveto mjesto, a ekipa mladeži Gimnazije Metković bila je četvrta.
Ovo je natjecanje na kojem zaista nije bitna pobjeda, već učestvovanje i stečeno praktično znanje.
Što je najvažnije - spoznaja da znaš kako se ponašati u složenoj situaciji u kojoj nisi više bespomoćni promatrač, već aktivni sudionik koji utječe i mijenja svijet oko sebe, a to je neprocjenjivo.

objavio: Administrator   datum: 25. 5. 2012.

1.

« Srpanj 2024 »