DANI OCA ANTE GABRIĆA 2020.

U sklopu Dana oca Ante Gabrića koji se tijekom ovoga tjedna održavaju u Metkoviću, u OŠ Stjepana Radića je večeras bio prigodni program s kvizom znanja Koliko poznaješ o. Antu? koji je posebno razveselio naše učenike.

Program kojega su osmislili vjeroučitelji (Mirela Raguž, Ivanka Šešelj, č. Mila Deak, Elena Jelčić Sulič i Krešimir Jurić) počeo je pozdravnim obraćanjem ravnateljice Božene Nikoletić i svima znanom pjesmom Od Neretve do Bengala u izvedbi školskog zbora. Potom su učenice Leona Medak i Lana Angelina Mišetić pročitale inspirativni tekst Priča jedne svijeće (A. L. Balling).

Svakako najiščekivaniji dio večeri bio je kviz znanja o ocu Anti u kojem je sudjelovalo 45 učenika podijeljenih u 15 skupina. U napetoj igri kroz 25 pitanja do pobjede je došla ekipa Djeca Indije (Borna Brečić, Josip Volarević i Frane Vugdjelija iz 6.a) za koju je ukusnu nagradu osigurao Restoran Kužina. Drugoplasirana ekipa je Mi (Leona Medak, Hanna Rodin i Nika Pažin iz 7.c) za koju je nagradu donirala Pizzeria Milano. Nagrade za treće i četvrto mjesto osiguralo je Kino Pobjeda, a osvojili su ih ekipe Janjevci (Lovre Galov, Ivan Popović i Tomislav Radić iz 8.c) i Girđa Korači (Markus Begić, Petra Veraja i Šime Tolj iz 5.e).

Piše vjeroučitelj Krešimir Jurić, dipl. teolog

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 2. 2020.

« Svibanj 2024 »