Obavijest za učenike i roditelje

Upute za održavanje nastave od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine

Od ponedjeljka zbog koronavirusa u Hrvatskoj nema nastave u osnovnim i srednjim školama te na fakultetima, a obustava traje dva tjedna, objavio je 13. ožujka, nakon sastanka s Nacionalnim stožerom civilne zaštite i resornim ministrima,  predsjednik Vlade Andrej Plenković.

Pritom će učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole pratiti nastavu putem posebnih emisija na Hrvatskoj radioteleviziji te putem Sportske televizije. Viši razredi imat će online nastavu tj. nastava će se odvijati na daljinu.

Upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja te praćenje i potporu (OVDJE):

RAZREDNA NASTAVA (1.- 4. razreda)

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirati će u suradnji s HRT na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima u sljedećim terminima pod nazivom Škola na trećem.

1.  razredi - od 8 do 10 sati,
  2. razredi -  od 10 – 12. 30 sati,
  3. razredi - od 13 do 16 sati i
  4. razredi - od 16 do 19 sati.

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu  preko HRT 3 (ŠKOLA NA TREĆEM) započet će 16. ožujka 2020. godine

Za one obitelji koje nemaju mogućnosti osigurati da dijete bude po nadzorom kod kuće, škola će osigurati prihvat i sudjelovanje u nastavi putem obrazovnog programa na tv ili na daljinu. Učenici će u školi također trebati pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, prema uputama MZO-a,  za njih neće biti organizirana nastava nego će pratiti obrazovni program na televiziji.

PREDMETNA NASTAVA (5.- 8. razreda)

Za sve učenike predmetne nastave online nastava započinje u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine prema rasporedu i smjenama koje će odrediti Ministarstvo znanosti i obrazovanja i objaviti na mrežnim stranicama.

Svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Svi predmetni učitelji bi trebali pripremiti i vlastite sadržaje za virtualne razrede.

Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5. i 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CARNET-a i na mrežnim stranicama škole.

RAZREDNICI će svaki radni dan u „virtualnim razredima“ od 5. do 8. razreda podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave za taj dan.

Na mrežnim stranicama OŠ Stjepana Radića uskoro će se objaviti poveznice za virtualne razrede, te se mole učenici i njihovi roditelji da svakodnevno prate mrežnu stranicu OŠ Stjepana Radića.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 13. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »