eTwinning projekt

MUSING IS AMUSING

U školskoj godini 2019./2020. učenici 4. d razreda s učiteljicom Marijanom Curić sudjelovali su u međunarodnom projektu Musing is Amusing, autorica Sibel Tartut i Esre Bilgili iz Turske. Učiteljica Esra pozvala je četvrtaše i učiteljicu Marijanu u ovaj zanimljivi projekt. Zajedno su krenuli u jednu novu lijepu avanturu. Četvrtaši su više puta tijekom ove četiri godine imali izvanučioničku nastavu u našim muzejima pa je prihvaćanje učenja posjećivanjem online izložbi, istraživanjem, promatranjem i surađivanjem s drugim učenicima i učiteljima vezano za muzeje bilo i više nego izazovno. Budući da je umjetnost dostupna širem spektru publike,muzeji su odlična mjesta za podučavanje jezičnih i istraživačkih vještina. Iako neki muzeji u svijetu nude programiranje na engleskom ,fokus je na učenju engleskog kao drugog i engleskog kao stranog jezika. Ovaj je projekt zamišljen da pokaže učenicima i nastavnicima kako muzeji mogu biti iskorišteni kao sredstvo za unaprjeđivanje inovativne pedagogije učenja engleskog kao drugog jezika koja u središte stavlja direktna iskustva učenika kao nužna za proces usvajanja jezika. Učenici su tijekom rada na ovom projektu imali priliku poboljšati svoje jezične kompetencije, upoznati poznate muzeje diljem svijeta i pogledati njihove online izložbe, izabrati slike/ objekte koji im se sviđaju, opisati ih, slikati/crtati, oživljavati i uređivati. Po želji su mogli i koristiti se nekim jednostavnim web alatima i kreirati svoje radove koji sadrže ključne riječi ili izraze posjećenih izložbi. Upoznali su druge kulture, lijepo su se družili i zasigurno zainteresirali za stvarnu posjetu nekom od poznatih muzeja kojeg su sada vidjeli samo online. Jednog dana kada odrastu možda im se ostvari i taj san.

Piše uč. razredne nastave Marijana Curić

Detaljan opis projketa možete pogledati klikom na OVDJE, a fotogaleriju klikom na OPŠIRNIJE.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 15. 6. 2020.