Obavijest za učenike i roditelje

Dragi roditelji i učenici OŠ Stjepana Radića!

U ponedjeljak 7. rujna 2020. godine započinje nova školska godina, a uvjeti u kojima će se odvijati rad Škole u velikoj se mjeri  razlikuje od uobičajenoga.  Hrvatski obrazovni sustav  nije se nikad do sada našao u ovakvoj situaciji te vas ovim putem pozivam na  suradnju i  maksimalnu uključenost u praćenje svih obavijesti iz Škole. Od presudne je važnosti da se svi pridržavamo propisanih mjera u borbi protiv bolesti COVID -19, te vas pozivam da detaljno proučite „Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID -19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.“ te da razgovarate i upoznate se s navedenim mjerama, a na početku nastavne godine to će u Školi detaljno ponoviti razrednici i svi ostali učitelji. Našim učenicima, osobito onim mlađima, trebat će vremena, za usvajanje novih pravila rada, ponašanja i kretanja u školi.

OŠ Stjepana Radića  organizirat će odgojno-obrazovni rad u 2020./2021. školskoj godini u skladu s uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Svaka škola ima drugačije uvjete rada, a kako je naša škola jedna od većih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, tako je planiranje rada bio veliki izazov te smo ga donijeli u skladu sa svim naputcima, a prema mogućnostima koje su nam na raspolaganju.

U novoj organizaciji rada Škole, razradili smo dolazak učenika u školu, ulazak u školske prostore, kretanje školskim prostorom, pravila ponašanja, intenzivnija dežurstva učitelja, organizaciju nastave kao temeljne djelatnosti Škole u matičnoj školi, područnim školama kao i odjelima za djecu s teškoćama, prehranu i prijevoz učenika, raspored sati, podjelu i preuzimanje udžbenika, prozivku i prijam učenika 1. i 5. razreda,  prvi dan nastavne godine. Paralelno s organizacijom rada u školi planiramo i pripremamo obrazovanje od kuće tzv. online nastavu jer će pojedini razredi/skupine tako započeti novi nastavnu godinu, a u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije i novih mjera moramo biti pripravni i za takav oblik nastave za sve učenike. O svim aktivnostima biti ćete pravovremeno obaviješteni prvenstveno preko mrežnih stranica škole, ali i razrednika.

S obzirom da smo naše prijedloge uputili osnivaču Škole i da za pojedina pitanja očekujemo mišljenje Ministarstva, detaljne informacije o svemu gore navedenom bit će objavljene tijekom sutrašnjega dana.

Nadam se da ćemo se ubrzo prilagoditi novonastalim okolnostima te da će naša školska obitelj opet stvarati nezaboravne trenutke ispunjenje marljivim radom i veselim ozračjem.

Ovim putem zahvaljujem i svim predstavnicima gradskih medija koji nam pomažu u prenošenju važnih informacija te ih pozivam da i dalje budu naši dragi suradnici.

Vaša ravnateljica

Božena Nikoletić, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 9. 2020.