BLAGDANSKA ČAROLIJA U OŠ STJEPANA RADIĆA, 1. dio

Posljednjim zvonom prije zimskoga odmora OŠ Stjepana Radića je utihnula i učenici su krenuli na zasluženi odmor i u krugu svojih obitelji proslaviti Božić i Novu godinu, blagdane kojima se svi posebno veselimo. Svjesni smo da ove godine nije onako kako smo naviknuli i priželjkivali, da su okolnosti oko nas dovele do toga da razmišljamo kako sačuvati zdravlje, a ujedno sačuvati onu prekrasnu radost  koju nam prosinac pruža. Učenici i učitelji OŠ Stjepana Radića, snalažljivi i kreativni, svatko u svom balončiću, a opet svi zajedno, osmislili su i proživjeli pravu blagdansku čaroliju i posvjedočili da nas ništa ne može spriječiti da u našoj školskoj obitelji stvorimo nezaboravan topli ugođaj ispunjen  veseljem koje nadmašuje sve naše brige.

Paljenjem prve adventske svijeće započele su pripreme pa je Škola zasjala prepoznatljivim ukrasima  i maštovitim rukotvorinama, a na svakom koraku čula se pjesma i blagdanski šušur.

Ove je godina izostala tradicionalna božićna priredba, ali je zato dječja maštovitost i kreativnost koju su neumorno poticali naši učitelji, stručni suradnici i ravnateljica iznjedrila prekrasan blagdanski kolaž učeničkih aktivnosti koje su s ljubavlju osmišljene i na koje smo ponosi. Pa krenimo redom…

Ako možemo birati vrijeme u školskoj godini kad je unutrašnjost naše škole najljepša, uvjerljivo je to u mjesecu prosincu.  Učitelji likovne kulture Ante Leko i Ivana Šiljeg okitili su školske panoe i hodnike, školski bor i jaslice tako da ulaskom u školu imamo doživljaj da ulazimo u božićnu bajku, a naše su učionice zablistale raskošnim likovnim uradcima naših učenika i učitelja. Učiteljica razredne nastave Anja Batinović potrudila se u filmiću pokazati našu bajkovitu i čarobnu školu. Kliknite na fotografiju ispod!

Blagdansko vrijeme svake je godine neiscrpna literarna tema naših učenika, a ove su godine posebno bili raspoloženi za kreativno pisanje. Njihove radove, u slikovitom filmiću pripremile su učiteljica razredne nastave Maša Petrov (literarni radovi učenika 1. - 4. razreda)  i učiteljica hrvatskoga jezika Iva Stojić Dominiković (literarni radovi učenika 5. – 8. razreda). Klikom na fotografiju ispod pokrenite filmiće i uživajte.

Učiteljica 2. d razreda Aleksandra Lukić Skelić još je prošle godine svojim učenicima pripremila pravu božićnu poslasticu s obiljem lijepih iznenađenja. Sjećanje na prošlu godinu budi čežnju da sve opet bude lijepo kao nekada, a mi znamo da hoće. Klikom na fotografiju ispod pogledajte kakvu su božićnu čestitku osmislili učenici i učiteljica Aleksandra.

Pedagoginja Nikolina Vugdelija razveselila nas je tradicionalnom božićnom pjesmom Amo anđeli koju su otpjevali učenici 2. c i 2. e razreda, a učenici 7. razreda Antun, Josip, Borna i Frane počastili su na Neretvanskom zdravicom i zaželjeli svako dobro u novoj godini.

I to nije sve... još vas čeka iznenađenja iz bajkovite OŠ Stjepana Radića.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 12. 2020.