Projekt Sigurnije škole i vrtići

OŠ Stjepana Radića ostvarila uvjete za potvrdu Sigurna škola

Učenici i učitelji OŠ Stjepana Radića i Područnih škola Mlinište i Bijeli Vir, ove školske godine uključili su se u projekt Sigurnije škole i vrtići. Koordinator provedbe aktivnosti je pedagoginja Nikolina Vugdelija.

Cilj projekta je poboljšati znanja i ojačati kompetencije učenika u osnovnim školama i djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme pripreme za izvanredne situacije, prve pomoći, psihosocijalne podrške i sigurnosti u školama i vrtićima. Platforma je prvenstveno namijenjena učiteljima, odgojiteljima, stručnim suradnicima te drugim zainteresiranim skupinama npr. djeci i roditeljima.

Na platformi su dostupne informacije, prezentacije, upitnici, te prijedlozi aktivnosti i radionice s uputama za izvođenje i popratnim radnim listovima. Podizanjem razine informiranosti o ovim važnim temama direktno se utječe na povećanje razine sigurnosti u školi ili vrtiću.

U OŠ Stjepana Radića, najviše su se provodile aktivnosti na temu pripreme za izvanredne situacije – potresi, temeljem čega su matična i obje područne škole stekle uvjete za potvrdu Sigurne škole.

Koliko su učenici uživali u kreativnim izazovima možete vidjeti u video uratku učenika 1. i 4. razreda PŠ Mlinište koji su pripremili sa svojom učiteljicom Marijom Ketini Hajny.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 12. 3. 2021.