14. veljače - MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGA

Učitelji OŠ Stjepana Radića obilježili Međunarodni dan darivanja knjiga

„Knjige su sjajan poklon zato što su nešto što volite, a možete dijeliti.“  (John Lithgow)

Na dan koji  posebno slave zaljubljeni, 14. veljače, obilježava se i Međunarodni dan darivanja knjiga. Pokrenula ga je dječja autorica Amy Broadmoore 2012. godine s ciljem da se kod djece i odraslih potakne interes za čitanje i darivanje.

OŠ Stjepana Radića  priključila se i ove godine obilježavanju Međunarodnog dana darivanja knjiga u akciji "Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđa srca obraduj!"  Naši učenici do kraja ovoga mjeseca prikupljaju slikovnice i knjige za djecu kojima knjige nisu dostupne, a znamo da bi ih razveselile.

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježili su i naši učitelji u školskoj zbornici 14. veljače 2023. godine. Nesebično i s ljubavlju, lijepo omotane i ukrašene knjige  darovane su iz ruke jednog učitelja u ruke drugog da zabave, odmore i nadahnjuju sve one koji ih budu čitali. Bila je to opuštena i predivna večer u kojoj se osim razmjene knjiga u popularnoj igri izvlačenja, pjevalo i čitalo zanimljive citate o ljubavi.  Učiteljima nije bila strana ni romantika;  mirisne svijeće, a šarene zrake raspršene po zidovima dale su naslutiti da školski prostor, prema potrebi, može poprimiti puni intimniji ugođaj.

Koordinatorice obilježavanja Dana darivanja knjižničarka Ivana Čarapina i uč. razredne nastave Aleksandra Lukić Skelić pobrinule su se stvoriti čarobnu atmosferu, a s novom knjigom ispod ruke Dan darivanja knjiga ostat će svima još dugo u lijepom sjećanju.

Klikom na OVDJE pogledajte kratki videoisječak s večeri darivanja knjiga.

Piše knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 16. 2. 2023.

1.

« Srpanj 2024 »