DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dan kruha je uvijek dan za pamćenje!

Školski projektni dan i proslava Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održala se u petak, 21. listopada 2016. godine, za sve učenike i učitelje matične škole OŠ Stjepana Radića i područnih škola u Mliništu i Bijelom Viru. Zbog loše vremenske prognoze, proslava se održala u  školskoj sportskoj dvorani u prijepodnevnim satima za smjena B, a u poslijepodnevnim za smjenu A.

Na ovogodišnjoj proslavi Dana kruha organizirana je  prodajna izložba proizvoda koje su pripremili naši učenici sa svojim roditeljima, a sve u svrhu prikupljanja sredstava za akciju pod geslom Pratimo moderne tehnologije u stopu, darujmo svakoj učionici projektor na stropu. Od prodaje proizvoda ukupno je prikupljeno 22 154, 00 kune.

Raskošni stolovi, puni plodova jeseni, raznih kolača i peciva, bili su bogati i predivno ukrašeni. a znamo da su mnogima u tome pomogli roditelji, bake, djedovi, pa im od srca zahvaljujemo

Dok su jedni učenici razvijali svoje trgovačke sposobnosti na prodajnim štandovima, drugi su svoju svestranost pokazali u prigodnom umjetničkom programu.  Nakon pozdravnog govora ravnateljice Božene Nikoletić slijedile su recitacije i vesele pjesme po Nastupali su:

Dječji crkveni zbor (voditeljica č.s. Vedrana Krstičević)
Recitatorska skupina uč. Ivane Popović
Mandolinski orkestar KUD-a Metković (voditelj Tomo Erceg)
Recitatorska skupina uč. Dajane Marinović

Voditeljice programa (K. Raguž i I. Mijić) uvježbala je i konferansu napisala uč. Žaklina Marević. Radost druženja i zahvalnosti za sve plodove zemlje fotoaparatom je zabilježila knjižničarka Ivana Čarapina, a koordinatorica projektnog dana je voditeljica školskog KUD-a uč. Aleksandra Lukić-Skelić.

Nakon prigodnog programa fra Duje Jukić blagoslovio je  sve plodove i hranu, sve nazočne i sve one koji će toga dana blagovati  i s ljubavlju podijeljenu hranu s naših stolova.

Čestitamo učenicima, učiteljima, ravnateljici, roditeljima i svima onima koji su na bilo koji način doprinijeli  da je ovaj dan protekao veselom i slavljeničkom raspoloženju, a zahvaljujemo našoj gradonačelnici Katarini Ujdur što nas je počastila svojim dolaskom.

Zahvaljujemo od srca i svima onima koji su  koju kunicu odvojili za nas i nadamo se da ćemo ovaj nezaboravan doživljaj  nesebičnog dijeljenja i pomaganja ponoviti i dogodine. Iako je jako malo proizvoda ostalo na štandovima, ipak smo uspjeli razveseliti pecivima i slasticama članove Zajednice papa Ivan Pavla XXIII. u Borovcima.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 25. 10. 2016.

« Svibanj 2024 »