Obavijest za učenike i roditelje

Vraćanje udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete koji su se u OŠ Stjepana Radića koristili u šk. g. 2019./2020.

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima regulirano je Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.). Sukladno Naputku i uvođenju frontalne provedbe kurikularne reforme koja je započela u šk. g. 2019. /2020., a nastavlja se u pojedinim razredima i u novoj šk. g. 2020./2021.  u OŠ Stjepana Radića organizira se vraćanje udžbenika.

Udžbenike u školu NE VRAĆAJU učenici koji su u šk. g. 2019./2020. pohađali

• 1. razred
  • 2. razred
  • 3. razred
  • 6. razred

Udžbenike u školu VRAĆAJU učenici koji su u šk. g. 2019./2020. pohađali

• 4. razred (udžbenici iz predmeta prema popisu kojeg možete preuzeti OVDJE)
  • 5. razred (udžbenici iz predmeta prema popisu kojeg možete preuzeti OVDJE)
  • 7. razred (samo udžbenike iz Biologije, Geografije, Kemije, Fizike prema popisu kojeg možete preuzeti OVDJE)
  • 8. razred (udžbenike iz predmeta prema popisu kojeg možete preuzeti OVDJE)

Udžbenike namijenjene višegodišnjem korištenju učenici su dužni neoštećene vrati u  školu kako bi ih mogle koristiti i sljedeće generacije.

Mole se učenici da pregledaju udžbenike, izvade iz njih papiriće, oznake i sl., pobrišu zabilješke, te skinu naljepnice i omote s korica. Udžbenici trebaju biti poredani po popisu udžbenika, prvi udžbenik s popisa staviti na vrh. Potrebno je sve  ove predradnje za povrat učiniti na vrijeme (kod kuće), a ne u trenutku kada se udžbenici trebaju ostaviti u školi.

Za izgubljenije i uništene udžbenike postupa se u skladu s Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna u kojem se u članku 3. navodi:

(1) Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Sredstva koja škola na ovaj način dobije predstavljaju namjenski prihod i mogu se iskoristiti za naknadni dokup udžbenika, ako za to postoji potreba, ili se krajem tekuće godine vraćaju u Državni proračun.

(2) Učenici udžbenike vraćaju na kraju nastavne godine, odnosno na kraju popravnog ispita. Iznimno, udžbenici koji sadržajno obuhvaćaju gradivo nekoliko razreda, vraćaju se nakon završetka zadnje nastavne godine korištenja.

(3) Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu iz stavka 1. ovoga članka, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Izjavu o udžbenicima koje učenik nije mogućnosti vratiti potpisuju roditelji, a može se preuzeti OVDJE ili kod razrednika.

RASPORED VRAĆANJA UDŽBENIKA (vrijeme i mjesto)

19. lipnja 2020.  godine (petak)

- posljednji nastavni dan i sat u razrednim učionicama u kojima su učenici boravili od početka školske godine 2019./2020.)

• svi 4 razredi (A - uč. Josipa Đerek; B – uč. Ivona Vuica; C - uč. Anđelka Medak; D  - uč. Marijana Curić; E  - uč. Valentina Crnčević;  PŠ Mlinište – Ivanka Vuletić i PŠ Bijeli Vir – Sanja Medić)

24. lipnja 2020.  godine (srijeda)

• 5. a (razrednica Katica Vištica) - od 8 sati do 8. 30, učionica Povijesti
  • 5. b (razrednica Tilda Vekić) - od 8. 30 do 9 sati, učionica Glazbene kulture
  • 5.c (razrednica Iva Stojić Dominiković) - od 9 sati do 9. 30, učionica Prirode/Biologije
  • 5. d (razrednica Julita Bakalar) - od 9.45  do 10. 15, učionica Prirode/Biologije
  • 5. e (razrednica Elena Jelčić Sulić) – od 10 sati do 10. 30, učionica Geografije
  • 7. a (razrednik Ante Leko) - od 10. 30 do 11 sati, učionica Vjeronauka
  • 7. b (razrednik Tomislav Tomić) - od 11 sati do 11. 30, učionica Hrvatskoga jezika I.
  • 7. c (razrednica Ana Kuran) - od 11. 30 do 12 sati, učionica Likovne/Tehničke kulture

25. lipnja 2020.  godine (četvrtak)

• 7. d (razrednica Marijana Gluščević) - od 10 sati do 10. 30, učionica Engleskoga jezika I.
  • 7. e (razrednik Boris Brčić) - od 10. 15 do 10.45, učionica Hrvatskoga jezika II.
  • 8.a (razrednik Hrvoje Erceg) - od 10.30 do 11 sati, učionica Likovne/Tehničke kulture
  • 8. b (razrednica Jelena Galov) - od 10. 45  do 11. 15, učionica Engleskoga jezika I.
  • 8. c (razrednica Nataša Jakišić) – od 11 sati do 11. 30, učionica Geografije
  • 8. d (razrednica Vesna Pavlović) - od 11. 15 do 11. 45, učionica Hrvatskoga jezika I.
  • 8. e (razrednica Sanda Blatančić) - od 11. 30 sati do 12 sati, učionica Njemačkoga jezika

Razrednici 5., 7., i 8. razreda trebaju učenike podijeliti u 2 skupine, tako da u navedenu učionicu najprije ulazi 1. skupina, a nakon 15 minuta moći će ući 2. skupina i to isključivo uz pratnju razrednika.

Prije dolaska u školu učenici su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dolaziti u  školu, već roditelji učenika telefonom obavještavaju razrednika. Učenici sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

Pri ulasku u školu učenici na propisanom mjestu moraju dezinficirati obuću i ruke te se trebaju pridržavati  razmaka od najmanje 1,5 m.

NAPOMENA  U navedeno vrijeme u kojem učenici trebaju vratiti udžbenike, ako nisu do sada, mogu vratiti lektiru i druge knjige u školsku knjižnicu.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 24. 6. 2020.

« Ožujak 2024 »